NICHTA

ODKLIAĽ POCHÁDZA NAŠE VÍNO?

Naše vinice su rozdelené do troch parciel. Čajkov parcela KRUHY, Čajkov parcela Močiarno a Drženice parcela Baričky. P


PREDVÝSADBOVÁ PRÍPRAVA

Každú novú parcelu, na ktorú sme vysadili štepy, čakala dôkladná príprava pôdy. Prvý rok sa urobí hlboká rigolácia aj so zapravením pôvodného porastu. Na jeseň sa pôda pripraví na výsev lucerky.

Tá sa na jeseň druhého roku po vyhnojení maštaľným hnojom druhou rigoláciou zapraví do zeme. Až na tretí rok na jar je pôda pripravená na výsadbu viničových štepov. Pri mladom vinohrade sa prvé dva roky medziradie poctivo obrába. Až v treťom roku sa nechá v každom druhom rade vyrásť autochtónny zelený porast, ktorý sa pravidelne mulčuje.

 

TUFOVÉ PODLOŽIE

V časti našej vinice Čajkov - KRUHY sa nachádza krásne tufové podložie na ktorom sa darí Peseckej leánke, ktorá je typická pre túto oblasť a tufové podložie jej vytvára vhodné podmienky, aby z nej mohli vzniknúť terroirové vína. Výborne sa tu darí najmä Frankovke modrej, Dunaju, Cabernetu Sauvignon, Tramínu červenému a hlavne našej vlajkovej lodi Devínu. Ten a aj všetky ostatné odrody sa režú na jeden ťažeň s maximálne šiestimi očkami a úroda sa redukuje na šesť ton na hektár.

 

 

 
4
21 1421
Značky

Stránka 1 z 3 - 22 položiek celkom

Ďalšie produkty

Stránka 1 z 3 - 22 položiek celkom

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.